Gyvenamieji kupolai
Daugiau
PASLAUGOS
Gyvenamieji kupolai
Kupolas - puiki erdvė gyventi, dirbti ir kurti. Tai efektyviausia gamtos forma, suteikianti didžiausią gyvenamąją erdvę naudojant mažiausią žemės plotą.
Pagrindiniai kupolo konstrukciniai elementai – lenktos medinės santvaros. Tai lyg laivo španhautai ar didelio žvėries šonkauliai, kurie apačioje tvirtinami prie pamato, o viršuje sueina į vieną tašką. Šios santvaros pagaminamos gamykloje iš aukščiausios rūšies (c24) statybinės medienos. Pavyzdžiui, vienai santvarai tarpusavyje jungiami trys 45 mm storio tašai, tad bendras vieno „šonkaulio“ storis gaunamas 135 mm. Patogu, kad visi kupolo konstrukcijos „šonkauliai“ yra vienodi. Tad sukūrus vieną, kitus tereikia atkartoti.

„Šonkaulius“ priinkaravus prie pamato ir juos patikimai sujungus viršuje, gaunama patikima struktūra. Toliau jau viskas paprasčiau. Kaip bet kokiame karkasiniame name pagrindinės konstrukcijos sujungiamos daugybe tarpinių tvirtinimų, padaromi langų ir durų lizdai. Tai atsakingas ir kruopštus, reikalaujantis patirties ir išmanymo darbas.

Kupolas – tobuliausia architektūrinė forma, kurią verta išnaudoti ir pritaikyti mūsų reikmėms. Yra du pagrindiniai kupolų tipai – geodezinis, statomas iš trikampių elementų, ir stratodezinis, formuojamas iš vertikaliųjų puslankių sijų. Viršuje viename taške susijungiančios lenktos sijos suteikia pastatui arkos formos tvirtumą, taip gaunama labai patvari struktūra.
Taupumas
Dėl sferinės formos kupolui pastatyti reikia mažiau medžiagų. Palyginus su panašaus dydžio stačiakampio formos konstrukcija, kupolo paviršiaus plotas bus 30 proc. mažesnis. Tad kupoliniam namui pastatyti sunaudojama mažiau medienos nei panašaus dydžio „dėžutės“ formos namui.
Tvirtumas ir sandarumas
Kupolinio namo konstrukcija yra maždaug penkis kartus tvirtesnė nei stačiakampio formos namo. Pavyzdžiui, Antarktidoje kupolas stovėjo dešimtmečius ir atlaikydavo maždaug 322 km per valandą vėjus. Aerodinaminės pastato savybės užtikrina, kad pučiantis vėjas aplenks jį užuot skverbęsis į vidų
Energinis efektyvumas
Pastatas neturi kampų, per kuriuos prarandama didžioji dalis šilumos. Pastato šilumos nuostoliai yra tiesiogiai proporcingi pastato paviršiaus plotui. Dėl trečdaliu mažesnio paviršiaus ploto kupolas perduoda mažiau šilumos į aplinką ir iš jos.
Gera atmosfera
Dėl sferinės konstrukcijos viduje oro cirkuliacija yra labai efektyvi, nes nėra jokių kampų. Todėl kupolo viduje oras pasiskirsto efektyviai ir tolygiai visuose namuose.
Daug natūralios šviesos
Visada sunku apšviesti namo kampus. Kupole šviesa sklinda nevaržoma.
Patraukli išvaizda
Išskirtinai atrodantys kupoliniai pastatai visada pritraukia malonų aplinkinių dėmesį ir kartu suteikia nepaprastą saugumo ir atsipalaidavimo jausmą viduje.
Harmonijos jausmas
Žinoma, vien tik kupolas visų asmeninių problemų neišspręs. Tačiau aukštos lubos, lenktos linijos ir atviros erdvės pojūtis leidžia mums patirti natūralias harmonijos būsenas kasdieniame gyvenime. Sferinė forma dažnai aptinkama gamtoje: tokios formos yra daugelis ląstelių ir kosminių kūnų, pavyzdžiui, planetos ar žvaigždėtas dangus naktį. Kupolas – tai lygiai pusė sferos. Taigi, pasak fengšui konsultantų, gyvenimas tokiame name galimai sveikesnis ir hormoningesnis.
SPECIFIKACIJOS
Pagrindiniai naudojimo atvejai ir dydžiai
Pastatas gaminamas iš medžio.
ŠVENTĖMS
VIEŠBUČIAI
ERDVĖS BIURAMS
MUZIKOS SALĖ
-30%
-30% mažiau medžiagų nei įprastame name.
-30%
30% mažiau energijos sunaudojama šildymui.
A++
Atitinka A++ energijos klasę.
100%
100% pastato statyba ir gyvenimas kartu su gamta.
KONTAKTAI
© 2023, SPOTHAUZ
arrow-right